Budynek B
Budynek B

Dom Pomocy Społecznej w Piskorowicach – Mołynie został utworzony Decyzją Wojewody Rzeszowskiego w 1982 r. Położony jest w województwie podkarpackim, pow. Leżajsk, we wsi Piskorowice,  przysiółku Mołynie na trasie Leżajsk – Sieniawa. Zlokalizowany jest na skraju lasu na 2,84 ha działce z zabytkowym drzewostanem parkowym.

Budynek A
Budynek A
Dom przeznaczony jest dla 86-ciu mieszkańców: kobiet i mężczyzn. Dom Pomocy mieści się w dwóch budynkach: pawilon główny, oddany do użytku w 2000 roku, w którym znajduje się 65 miejsc mieszkalnych, oraz zmodernizowany zabytkowy pałacyk przeznaczony dla 21 mieszkańców.

Obydwa obiekty przystosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych i nie posiadają barier architektonicznych. Mieszkańcy mają zapewniony pobyt w przytulnych 1-, 2-, 3-, 4- osobowych pokojach z węzłami sanitarnymi i instalacją przyzywową, 5 posiłki w ramach wyżywienia oraz troskliwą całodobową opiekę w tym pielęgniarską.
Mieszkańcy mają dostęp do wsparcia specjalistycznego: terapeutycznego, psychologicznego i socjalnego, jak też do wymaganych świadczeń zdrowotnych.

Sala fizjoterapii
Sala fizjoterapii
Do dyspozycji mieszkańców pozostają pokoje dzienne, pracownie terapii zajęciowej, kaplica, biblioteka, stołówka, pomieszczenia do rehabilitacji oraz ładny park gdzie można odpoczywać, organizować zajęcia rekreacyjne lub terapeutyczne.

Dom jest samodzielną jednostkę budżetową Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

Biblioteka
Biblioteka
Kaplica
Kaplica

Pracownia krawiecka
Pracownia krawiecka
Pracownia plastyczna
Pracownia plastyczna

Świetlica
Świetlica
Park
Park

Skip to content